Sok kivetítő felhasználó találkozott már olyan helyzettel, amikor a jó kép nem fedi le teljesen a vetítőfüggönyt, és előfordulhat, hogy a kép trapéz alakú, nem pedig szabályos téglalap alakú. Itt van szükség trapézkorrekcióra, hogy a vetítést szabványos téglalap alakú vetítéshez igazítsák a legjobb megtekintési élmény érdekében. Ezt a folyamatot a vetítési iparban "trapézkorrekciónak" nevezik, és a következő három dimenzióban elemzik.
1. Optikai vagy digitális
A trapézkorrekciónak általában két módja van: optikai trapéztorzítás korrekció és digitális trapéztorzítás korrekció, az optikai trapézkorrekció az objektív fizikai helyzetének beállítására vonatkozik a trapézkorrekció céljának elérése érdekében, egy másik digitális trapézkorrekció a szoftveres módszerrel történik a trapézkorrekció elérése érdekében. Jelenleg szinte minden hazai projektorgyártó alkalmazta a digitális trapéztorzítás-korrekciós technológiát.
2. Kézi vagy Automatikus
Ahogy a neve is sugallja, az automatika a távirányító kézi működtetését igényli a képernyő javításához, míg az automata nem. A két korrekciós módszer megnyitásának módja a következő.
Kézi: Kapcsolja be a kivetítőt - adja meg a beállításokat - kattintson a "Trapéztorzítás korrekció" elemre - manuálisan korrigálja fel, le, balra és jobbra egyesével."
Automatikus: Kapcsolja be a projektort a korrekció automatikus befejezéséhez
3. Függőleges vagy vízszintes
Jelenleg szinte minden hazai intelligens kivetítőgyártó bevezette a digitális trapézkorrekciós technológiát, és a digitális trapézkorrekciót alkalmazó projektorok többsége támogatja a függőleges trapézkorrekciós funkciót, vagyis a függőleges irányú kivetítő saját magasságát, a kapott trapézt, a függőleges trapézkorrekcióhoz a kivetítőn keresztül téglalap alakúvá varázsolhatja a képernyőt, megkönnyítve ezzel a felhasználók használatát. Vannak olyan gyártók is, amelyek vízszintes trapézkorrekciót értek el, hogy megvédjék a képmegtekintési hatás vízszintes irányát.